Autorka

Katarzyna Konieczny, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Śląskim. Jest doradcą zawodowym i trenerem. Od wielu lat żyje ze szkolenia innych, głównie z zakresu rozwoju osobistego i kompetencji społecznych. Mieszka z mężem i dziećmi w Pszczynie, na Górnym Śląsku.

Szczyci się tym, że jest dorosłym odpowiednikiem dziecka edukowanego w domu, ponieważ tak jak ono nie chodziło do szkoły, tak ona nigdy nie pracowała na etacie. Do szkół oczywiście chodziła. Z niezłym skutkiem, choć nie można tej oceny zastosować do efektów kształcenia z przedmiotu geografia. Mimo to od siedmiu lat własne dzieci edukuje w domu. Całą trójkę; dwoje w wyższych klasach podstawówki, najstarszą w liceum. Uważa, że przejście na edukację domową było dobrym rozwiązaniem dla całej rodziny. Edukację jako styl życia przyjazny rodzinie propaguje na spotkaniach z rodzicami, szkoleniach i warsztatach. Wspiera rodziców na różnych etapach ich edukacyjnej przygody. Zwłaszcza w procesie podejmowania decyzji i pierwszych miesiącach w edukacji domowej.

Lubi przyrodę. I historię. Pasjami. Posiada zadziwiającą zdolność wyszukiwania w bliższej i dalszej okolicy swojego miasteczka obiektów niezwykłych, nieoczywistych, dzikich, zapomnianych.

Stale poszukuje, uczy się, testuje na własnych dzieciach nowe pomysły edukacyjne. Fanka wiedzy o mózgu. Lubi dzielić się swoją wiedzą z innymi rodzicami. Prowadzi warsztaty metodyczne dla rodziców i nauczycieli. Konstruuje, testuje na własnych dzieciach oraz wdraża coraz to nowe narzędzia wspierające edukację. Angażuje się w inicjatywy środowisk edukacji domowej. Czynnie uczestniczy w działaniach Strefy Montessori Pszczyna, przedsięwzięcia jak mówi, zupełnie unikatowego w skali kraju.

Codzienne, edukacyjne zmagania jej oraz jej dzieci można śledzić na Instagramie: kasia_i_reszta.

Wirtualną przestrzeń wymiany informacji i wsparcia dla rodziców ze Śląska i okolic znajdziesz na Facebooku