KSIĄŻKA

Książka

CZASOPRZESTRZENIE. Jak uczyć historii i przyrody.

Przeczytaj fragment rozdziału 6

Zobacz spis treści

„Rodzic, który lubi pić ciepłą kawę (ja!), musi najpierw nauczyć swoje dziecko, jak się samodzielnie i skutecznie uczyć. Tylko wtedy zyska czas, który będzie mógł przeznaczyć na delektowanie się kawą i inne przyjemności.”

Tak rozpoczyna się książka CZASOPRZESTRZENIE. Czyli jak uczyć historii i przyrody. Jest to pozycja dla wszystkich, którym zależy na dobrej edukacji dzieci. W pierwszym rzędzie książka została napisana dla rodziców edukujących domowo własne dzieci. To oni wzięli na siebie odpowiedzialność za całość ich edukacji. Skuteczność ich działań jest kluczowa dla rozwoju i wykształcenia ich potomków. W drugiej kolejności książka kierowana jest do rodziców, których dzieci uczą się w szkołach systemowych, jednak włączają się oni w proces kształcenia. Starają się wspierać dzieci, podsuwać im ciekawe i wartościowe narzędzia do nauki. Inspirować. Wreszcie, książka znaleźć może uznanie wśród nauczycieli. To oni w swojej codziennej pracy mają szansę podtrzymywać w dzieciach ich naturalną ciekawość świata, dodawać odwagi do poszukiwania pasji. Pobudzać do działania.

Książka w inspirujący, a równocześnie konkretny sposób opisuje 4 metody nauki przypisane historii oraz naukom przyrodniczym: geografii, chemii, fizyce i biologii. Omawia kolejno 29 praktycznych narzędzi do wykorzystania w edukacji dzieci w różnym wieku i w różnych klasach szkoły podstawowej. Niektóre z nich sprawdzą się również w edukacji przedszkolnej, a niektóre pozostaną z dziećmi do czasu ich nauki w szkole średniej. Narzędzia te, podobnie jak metody są podzielone na dwie grupy: wspierające naukę przyrody i nauk pokrewnych oraz ułatwiające naukę historii.

CZASOPRZESTRZENIE. Czyli jak uczyć historii i przyrody, to książka – poradnik. To książka mająca na celu wsparcie rodziców i nauczycieli każdego dnia w ich staraniach o intelektualny rozwój powierzonych im dzieci.

Skąd się wziął tytuł książki, recenzję oraz wywiady z autorką znajdziesz w blogosferze.

Tak, potrzebuję takiej książki – link do sklepu https://czasoprzestrzenie.pl/sklep/